Jak używać pochłaniaczy do pyłu w salonie manicure i domu?

Pracując jako stylistka paznokci, potrzebujesz niezbędnych narzędzi, które pomogą Ci w codziennej pracy. Jednym z nich bez wątpienia jest pochłaniacz do pyłu. Okazuje się przydatny nie tylko podczas wykonywania manicure, ale również pedicure. W dodatku sprawdza się zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w domu. Jak go używać? W poniższym artykule poznasz odpowiedź na to pytanie.


Pochłaniacz pyłu — jak działa?


Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze, dlatego bez problemu poradzi sobie z nim każda kosmetyczka. Tuż po podłączeniu do prądu i uruchomieniu go zaczynają się obracać wiatraki, które są najważniejszym elementem narzędzia.
Na początku powietrze wraz z drobinkami i pozostałościami po spiłowanych paznokciach trafia do filtra, a następnie przedostaje się do specjalnego worka lub pozostaje na filtrze do końca pracy.


Jak używać pochłaniacza do pyłu?

By pochłaniacz pyłu manicure działał sprawnie zarówno w salonie, jak i w domu, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych kwestii. Korzystając z tego urządzenia, zawsze pamiętaj o tym, by:
- Używać je w suchym miejscu i nie dopuścić do zalania wodą lub innymi preparatami.
- Wymienić worek na nowy, kiedy już się napełni.
- Ustawić urządzenie daleko od źródła ciepła.
- Czyścić je lekko wilgotną ściereczką.
- Systematycznie sprawdzać silnik wentylatora. Przed każdym uruchomieniem powinien być czysty.
- Jeśli pochłaniacz pyłu przez dłuższy czas nie jest używany, najlepiej jest go odłączyć od prądu.


Dlaczego warto korzystać z pochłaniacza pyłu?

Pochłaniacz pyłu do salonu czy do domu to niezawodne urządzenie, które wykorzystuje się podczas manicure, pedicure oraz innych zabiegów. Warto się na niego zdecydować dlatego, że wchłania pozostałości po lakierze hybrydowym czy spiłowanych paznokciach. Wdychanie zbyt dużej ilości tego typu drobinek może powodować podrażnienia oczu, gardła, a nawet płuc.
W dodatku urządzenie pomaga utrzymać porządek na stanowisku pracy — zarówno w salonie, jak i w domu. Zajmuje się wchłanianiem rozprzestrzeniających się w powietrzu pyłków, dzięki czemu sprzątanie po manicure i pedicure przebiega szybciej, a także płynniej.

Powrót do blogu