Wyposażenie salonu stylizacji paznokci - czego potrzebujesz na początek?

Wyposażenie salonu stylizacji paznokci - czego potrzebujesz na początek?

Nie tylko początkujące stylistki, ale również te doświadczone potrzebują odpowiedniego sprzętu, który okaże się niezwykle pomocny w codziennej pracy. Zadbanie o wyposażenie salonu manicure to podstawa każdej kosmetyczki.
Zanim zaczniesz swoją działalność, dobrze się przygotuj i zaopatrz swoje stanowisko do stylizowania paznokci we wszystkie niezbędne akcesoria.

 

Wyposażenie salonu manicure

Na początek warto zająć się zakupem podstawowych mebli, dzięki którym stworzysz wyjątkowy klimat w swoim salonie manicure. Szczególnie potrzebne będzie biurko, przy którym zajmiesz się stylizacją paznokci. Ponadto przydatne okażą się szafki z szufladami na lakiery i inne akcesoria oraz wygodny fotel o odpowiedniej wysokości, ułatwiający wielogodzinną pracę. Kiedy już zaopatrzysz swoje stanowisko w niezbędne wyposażenie, możesz zacząć kompletować
profesjonalny sprzęt składający się przede wszystkim z lampy UV, pochłaniacza pyłu oraz frezarki.


Profesjonalny sprzęt do salonu manicure

Jednym z najważniejszych urządzeń salonu manicure jest lampa UV. To dzięki niej utwardzisz warstwy lakierów hybrydowych i żelowych na płytkach paznokci. Jako że to urządzenie jest najbardziej podstawowym elementem wyposażenia Twojego stanowiska pracy, warto zainwestować w jak najlepszej jakości lampę UV, aby działała bez zarzutów, w końcu możesz korzystać z niej nawet kilkanaście razy dziennie. Kolejne urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w Twoim salonie manicure, to frezarka. Podczas zakupu weź pod uwagę jej moc, liczbę obrotów oraz głośność — im cichsza, tym lepiej, gdyż zapewni komfort pracy. Wybierając frezarkę do stylizacji paznokci, pamiętaj o tym, że będziesz korzystać z niej bardzo często, dlatego weź pod uwagę to, aby urządzenie było wygodne, ergonomiczne i dobrze wydajne.


Pochłaniacz pyłu do paznokci – przydatne urządzenie w salonie manicure

Oprócz frezarki oraz lampy UV postaw także na pochłaniacz pyłu do paznokci. Urządzenie to jest niezwykle przydatne, gdyż pozwala ograniczyć pyły i zapachy podczas różnych zabiegów manicure, zmniejszając zanieczyszczenia. W dodatku
pochłaniacz bardzo łatwo się montuje. Pochłaniacz pyłu to niezbędny element wyposażenia w każdym salonie kosmetycznym.

Powrót do blogu